Moje cisty poza granicami Francji

NAMIBIA

Moje cisty najbardziej egzotyczne są ukryte na południu Afryki, w kraju mało znanym a bardzo interesującym ze względu na swoje krajobrazy, florę, faunę i jej mieszkańców.

 

 

POLSKA

Kraj mało znany w Europie zach. a ciekawy z względu na swoją historię, kulturę i zabytki. Ostatnio stał się popularny dzięki footbolowi i Euro 2012. Moje cisty ukryte są m.in. w dawnej i aktualnej stolicy kraju.

WŁOCHY

Kraj znany z zabytków architektury i dobrej kuchni - i tu też są trzy moje cisty.

 

 

GRECJA

Kraj wymarzonych wakacji, bogaty w zabytki archeologiczne i moje cisty (12) z których kilka czeka na swoich pierwszych odkrywców. Jedna z nich znajduje się na Itace, wyspie za którą tak tęsknił Odyseusz wracajac z bitwy o Troję, inna schowana jest na krańcu malowniczego półwyspu Argolidzkiego. Najnowsza kryje się w północno-wschodniej części kraju między Salonikami a wyspą Tassos.

 
ALBANIA

Kraj orłów z pięknym wybrzeżem i zabytkowymi miastami ukrywa dwie z moich cist.

 

 

BUŁGARIA

Moje cisty pustelnika i generała pozwolą odkryć jedne z największych, najciekawszych zabytków wiary chrześcijańskiej. Cista”ślubny orszak” zaprowdzi do rezerwatu skalnego a vihreńska w wysokie góry.

CZARNOGÓRA

Najmłodszy z krajów europejskich ukrywa trzy moje cisty, w tym dwie w wysokich górskich pasmach Alp Dynarskich - Durmitor i Prokletije.

 

  CHORWACJA

Podczas wakacji, między pobytem na plaży a zwiedzaniem malowniczych miast warto poświęcić chwilę czasu na poszukiwanie mojej cisty.

 

 

  MACEDONIA

Niewielki kraj o bardzo historycznej nazwie, gdzie jeziora zastępują brak dostępu do morza. Jeden z parków narodowych skrywa moją cistę.

 

 

  SERBIA

Kraj o długiej historii gdzie poza zwiedzaniem Belgradu warto odbyć podróż na południe pełne zabytków. Przy jednym z nich ukryta jest moja cista.

 

 

  TUNEZJA

Spędzając wakacje na gorących, piaszczystych plażach na pólnocy tego kraju można też odkryć moją cistę podczas przyjemnego nadmorskiego spaceru.

   
  TURCJA

Jeden z najsłynniejszych obiektów zabytkowych tego kraju kryje także moją cistę, wejście jest płatne ale nie sposób pominąć go zwiedzając Turcję.